Târgul de Crăciun din Timişoara, 1 decembrie 2019 – 3 ianuarie 2020

i-Tour continuă promovarea târgurilor de Crăciun din România, cu cea ce-a 13-a ediție a Târgului Crăciun din Timişoara, care va desfășura între 1 decembrie 2019 și 3 ianuarie 2020.

Târgul de Crăciun din acest an își deschide porțile chiar de Ziua Națională a României – 1 Decembrie 2019 cu un program artistic variat. Și în acest an, având în vedere ecourile pozitive înregistrate în anul 2018, Târgul de Crăciun va avea drept arie de desfășurare atât Piața Victoriei, cât și Piața Libertății, unde artiștii plastici și meșteșugarii locali vor întregi tabloul unui spațiu dedicat cu precădere copiilor.

Prin astfel de evenimente, dedicate întregii familii, organizatorii îsi doresc creșterea numărului de vizitatori din țară și din străinătate, mai ales că Timişoara se pregăteşte să devină Capitală Culturală Europeană în anul 2021. Puteți rămâne la curent cu ultimele noutăți despre târg abonându-vă la pagina evenimentului.

Programul Târgului de Crăciun din Timişoara este următorul:

1 decembrie
,,La mulți ani, România”
16:00 – 22:30 – Holograf, Mira, Dragoș Moldovan, Ansamblul ,,Timișul ’’și Olguța Berbec, Robert Tărnaveanu, Petrică Miulescu Irimică, Stana Stepanescu, Doriana Talpeș, Dumitru Stoicănescu, Ansamblul ,,Ghiocelul” din Giroc și Mariana Zota, Mona-Lisa și Radu Sufan, Bogdan Firu și Loredana Sur.

2 decembrie
17:00 Incubatorul de Arte
18:00 Gheorghe Iovu

3 decembrie
17:00 Valeriu Iocsa – nostalgii folk
17:30 Anthony& Livemuseart
18:00 Big Band

4 decembrie
17:00 Fabrica de Arte
17:30 Școala Pro Muzica
19:00 Ansamblul ,,Timișul” Tineret

5 decembrie
17:00 Cromatick Voice și Liceul ,,Gerhardinum”
18:30 Liceul de Muzică,,Ion Vidu”
19:00 Parada lui Krampus, organizată de Produrabil

6 decembrie
17:00 Piti Show – emisiune interactivă cu și pentru copii
18.00 Școala de Arte din Caransebeș
18:20 Școala ,,Denisse”
18:30 ,,Timișoara cântă!”
19:00 SuddenFeel
20:00 Andra Gogan

7 decembrie
,,Noi umblăm să colindăm”
17:00 Florentina și Petre Giurgi(Maramureș), Adrian Stanca, Raluca și Oana Stanca, Cătălin Maximuc(Moldova), Ansamblul ,,Pusta Banatului’’

8 decembrie
17:00 Colindători din Voiteg, Banloc, Gătaia, Nitchidorf
18:30 Maryliss & Cover UP
19:30 Mihai Trăistariu

9 decembrie
17:00 Colindători din Deta, Giera și Birda
17:30 Colinde cu Cromatick Voice
18:30 Epoka

10 decembrie
17:00 Generația Muzicii
18:30 Școala Populară de Artă ,,Ion Românu” Reșița si solistii Gabi Zaharia, Ionela Badalan, Maria Csychy , Consuela Grigoriu, Ana Parvulescu Cega, Cristina Rotariu

11 decembrie
17 :00 Palatul Copiilor Timișoara
18:30 Ansamblurile ,,Cununa Timișului” și ,, Datina” din Ghiroda și Ansamblul ,,Flori din câmpie” din Giarmata Vii

12 decembrie
17:00 Piti Show – emisiune interactiva cu și pentru copii
18:00 Big Band
19:00 Colinde – Incubatorul de Arte
Sala Capitol
19:00 Spectacolul anual al Ansamblul Timișul

13 decembrie
17:00 Vest
18:00 Pastiche
19:00 Box Office
20:00 Andreea Bănică

14 decembrie
17:00 Cantodena- colinde
17:30 Asociația pentru Promovarea Tradițiilor
18:30 ,,Timișoara cânta!”
19:30 Amalia Gaiță
20:30 AMI
21:30 TMGroove

15 decembrie
18:00 Festivalul Coral ,,Leru-i, Doamne, Ler”- parteneriat cu Mitropolia Banatului
19:00 ,,Casa Familiei Reunite colindă frumos românește”: Mariana Anghel, Marcel Anghel, grupul,,Folcloristii” și grupul cameral-instrumental ,,Cantores”, organizat de către Casa Familiei Reunite.

16 decembrie
17:00 Concert de muzică folk dedicat Revoluției Române din Decembrie 1989: Mircea Vintilă, Mircea Baniciu și Ducu Bertzi

18 decembrie
17:00 Corul Catedralei ,,Invierea Domnului’’ din Caransebeș
17:30 TmHarmony
18:30 Școala de Muzică și Artă ,,Artsoma”
19:00 Facultatea de Muzică și Teatru Timișoara– concert
20:00 Crăciun Medieval – Peregrinii&Deep6 Project

19 decembrie
17: 00 # Atenție ! Moș Crăciun există !
• producție a Companiei ,,Phantasia”, in colaborare cu Teatrul pe Roți Arad, Trupa Thespis Timișoara, Trupa Rhythmic Dance Dumbrăvița, Piti Show Radio Timișoara

20 decembrie
18:00 Rock for Revolution : Cargo, Phoenix, Pro Musica, Sonatic

21 decembrie
17:00 ,,Vin colindătorii cum veneau odată..”: Corala ,,Contrast” și Petrică Moise, colindători din Giarmata și Pischia, Cheveresu Mare și Carani, Maria Petchescu , Maria Florea, Mariana Susca, Cosmina Bradean, Adrian Petcu, Felicia Costa s.a.
19:30 Alexandra Cancel & Sebastian Dragomir
20:00 Mircea Rusu Band

28 decembrie
,,Timișoara cânta!”
19:00 Pseudonym
20:00 Rezident EX

29 decembrie
,,Timișoara cânta!”
18:00 Skywalkers
19:00 Remember

Sunteți aşteptați la târg,

Echipa i-Tour

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *